KPSS Ortaöğretim Türkçe Konuları

KPSS Ortaöğretim Türkçe Konuları

2012 ve 2016 yıllarında yapılmış KPSS Ortaöğretim sınavlarında sorulmuş olan Türkçe sorularının hangi alanlarda yoğunlaştığını ve konuları aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. KPSS Ortaöğretim soru dağılımına bakarak, soru gelen KPSS Ortaöğretim konuları hakkında fikir edinebilirsiniz.

KPSS Ortaöğretim Türkçe Konuları

2016 yılında diğer yıllardan farklı olarak Türkçe konu başlığı altında gelen soru sayısı 26 olarak gerçekleşmiştir. Önceki yıllarda Türkçe konu başlığı altında 30 adet soru geliyordu. Eksilen 4 adet soru 2016 yılında Sözel Mantık sorusu şeklinde değerlendirebileceğimiz bir kategoride sorulmuştur.

2014 yılında yapılan KPSS sınavına ait soruların sadece %10'luk kısmının açıklanmış olması nedeniyle o yıla ait bir değerlendirme yapılamamıştır.

2006, 2008 ve 2010 yıllarında yapılmış KPSS Ortaöğretim sınavlarında sorulmuş olan Türkçe sorularının hangi alanlarda yoğunlaştığını ve konuları aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. KPSS Ortaöğretim soru dağılımına bakarak, soru gelen KPSS Ortaöğretim konuları hakkında fikir edinebilirsiniz.

KPSS Ortaöğretim Türkçe Konuları