THY Genel Yetenek Soruları

THY Genel Yetenek Sınavlarında 45 tane Genel Yetenek Sorusu yer almaktadır. Testimizde yer alan 10 Genel Yetenek Sorusu THY Genel Yetenek Sınavlarında sorulan soru türleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. THY Genel Yetenek Soruları genel olarak Matematik konularından oluşmaktadır. Ama az sayıda Türkçe sorusu yer alabilmektedir. THY Genel Yetenek Sınavlarını geçerek mülakat aşamasına gelmiş adayların genel olarak Genel Yetenek Sorularının %75-80'ine doğru yaptıklarını söyleyebiliriz. Tabii bu oran sınavların kolaylık-zorluğuna göre alınacak aday sayısına göre her sınavda farklılık gösterebilmektedir. Şunu belirtmek isteriz ki Genel Yetenek Sorularının neredeyse tamamı tüm adaylar tarafından yapılabilecek düzeyde olmaktadır. Ancak zaman kısıtı ve sınav stresi birçok adayın mülakat aşamasına geçmesine engel olmaktadır. Bu zaman kısıtını da Genel Yetenek Sorularında pratik yaparak aşabilirsiniz.

Genel Yetenek Testimizde yer alan 17 adet THY genel yetenek sorusu THY Sınavlarına hazırlanan adaylara fikir vermesi için hazırlanmıştır.

THY Genel Yetenek Soruları Test 2

THY Genel Yetenek Sorularının sorulduğu, THY Genel Yetenek Sınavlarının nasıl gerçekleştiği ve bu sınavlara nasıl hazırlanmanız gerektiğini THY Uzmanlık Sınavlarına Hazırlık sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

THY Genel Yetenek Sorularının yer aldığı diğer testimize buradan ulaşabilirsiniz; THY Genel Yetenek Soruları - Test 2
THY Genel Yetenek

30 TL | 505 Adet Çözümlü Soru

THY Genel Yetenek Detaylı Bilgi

THY Uzmanlık Paketi

35 TL | 808 Adet Çözümlü Soru

THY Uzmanlık Paketi Detaylı Bilgi