THY Uzmanlık Sınavlarına Hazırlık

THY Uzman Adaylığı ve Genel Uzmanlık, Genel Yetenek Sınavı ve Mülakat kısımlarından oluşmaktadır. Geçmiş dönemlerde Genel Yetenek Sınavı, Klasik Usulde (Fiziksel Ortamda ve Test Şeklinde) yapılmaktaydı. Yakın zamandaki sınavlar ise online ortamda (Bilgisayar karşısında, Test Şeklinde) yapılmıştır. Sınavda 45 veya 60 soru sorulmaktadır. Sınav süresi ise 20 dakikadır.

Genel Yetenek Sınavı Temel Matematik, Şekil Yeteneği, Basit Mantıksal Çıkarımlar ve Grafik Yorumlama sorularından oluşmaktadır. Aynı zamanda sınavda 1-2 tane Türkçe sorusu yer alabilmektedir. Türkçe soruları kısa paragraf sorularından oluşabilmektedir.

Sınav sorularının çoğu basittir. Ancak sürenin çok kısa olması ve soruların bilgisayar karşısında çözülmesi adayları zorlamaktadır. THY Uzman Adaylığı ve Genel Uzmanlık süreçleri geçmiş dönemlerde aynı gerçekleşmiştir. 2 sınavda da aynı adet sorular sorulmuş ve aynı sınav süresi verilmiştir.

THY Genel Yetenek ve THY Uzmanlık Paketimiz, kullanıcılara bilgisayar karşısında Genel Yetenek Sorularını çözme fırsatı sunmaktadır. Tamamı Çözümlü Genel Yetenek Soruları ile sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

THY Genel Yetenek Örnek Sorularını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

THY Genel Yetenek Sorularının yer aldığı diğer testimize buradan ulaşabilirsiniz; THY Genel Yetenek Soruları - Test 2

 

 

THY Genel Yetenek

30 TL | 505 Adet Çözümlü Soru

THY Genel Yetenek Detaylı Bilgi

THY Uzmanlık Paketi

35 TL | 808 Adet Çözümlü Soru

THY Uzmanlık Paketi Detaylı Bilgi